۳۰ نکته مهم در طراحی سایت (قسمت اول)

۳۰ نکته مهم در طراحی سایت (قسمت اول)

 از نکات طراحی سایت می توان به قرار دادن مطالب مهم را در صفحه اصلی اشاره کرد

کاربر برای رسیدن به مطلب و نکته مورد نظر خود نباید مراحل زیادی را پشت سر بگذارد. این گزینه جزو استاندارد ها و نکات طراحی سایت است. این وضوح باعث راحتی کاربر می شود و به بازدیدهای آینده او منجر خواهد شد.سعی کنید در اولین نگاه هدف وب سایت خود را به کاربر برسانید: از مهمترین نکات طراحی سایت، داشتن ظاهر رسا و گویا می باشد که کابران با اولین نگاه به وب سایت هدف شما را متوجه شوند. هرچه این ظاهر جذاب تر و مرتبط تر باشد شما موفق تر خواهید بود.

یکی از نکات مهم در طراحی سایت این است که قسمتی از سایت خود را به قسمت تماس با ما اختصاص دهید

یکی از مهمترین نکات طراحی سایت، قرار دادن لینک و صفحه ای به نام تماس با ما می باشد. کابران علاقه ای به گذاشتن زمان زیادی برای برقراری ارتباط با شما نیستند. سعی کنید این گزینه به راحتی در دسترس کابران وب سایت خود قرار دهید.

از دیگر نکات طراحی سایت، دکمه ای برای برگشت کابران به صفحه قبل در نظر بگیرید

واقعا بعضی از وب سایت ها از این نعمت محروماند. حتما در نکات طراحی سایت، از Breadcrumb غافل نشوید. این گزینه به کابران این امکان را می دهد که در هرجای وب سایت که هستند به راحتی به مکان ابتدایی خود برگردند.

از لینک های چشمک زن و فانتزی در طراحی سایت پرهیز کنید

زمانی که کاربر با این نوع لینک ها به صورت انبوه روبرو می شود، تمرکز خود را از دست می دهد و هدف خود را گم خواهد کرد لذا این یکی از نکات اساسی در طراحی سایت

است.

در طراحی سایت های خود، آدرس های وب سایت و یا URL های خود را مرتب کنید

یکی از کلیدی ترین نکات طراحی سایت، مرتب بودن آدرسهای URL است، چراکه این گزینه اهمیت زیادی برای موتورهای جستجو دارد. و باعث سهولت کار کاربران می شود.

کار با استایل شیتها و حذف جداول (Table less)

استفاده از CSS به جای جداول از نکات طراحی سایت به شمار می رود. زیرا استفاده از CSS ها بجای Table باعث افزایش سرعت وب سایت ها می شود.

امکان جستجو در هر جای سایت برای کاربران

یکی از نکات طراحی سایت، دسترسی سریع به مطالب برای کابران وب سایت است.این گزینه باعث می شود که کابران بتوانند مطلب خود را به راحتی پیدا کنند.

دسته بندی مطالب نیز از دیگر نکات طراحی سایت است

واقعا چقدر به کابران وب سایت خود کمک خواهید کرد اگر مطالب وب سایت خود را دسته بندی کنید. این گزینه کمک زیادی به کاربران سایت شما می کند.

فونت های استاندارد همیشه جزو اصول طراحی سایت بوده اند

استفاده از فونتهای استاندارد در طراحی سایت، وب سایت هایی که از فونتهای ریز و یا فونتهایی که خوانایی بالایی ندارند از این قضیه متضرر شده اند چرا که نمی توانند ارتباط خوبی بین خود و کاربران وب سایت ایجاد کنند.

دهمین نکته طراحی سایت برای نشان دادن محتوا صفحه جدید باز نکنید

یکی از کلیدی ترین نکات طراحی سایت، دادن اختیار تام به کابران در وب سایت هاست، شما نباید کابران را با باز کردن صفحات محدود کنید.

/ 1 نظر / 31 بازدید